Wystawa w Bunkrze Sztuki

Wystawa w Bunkrze Sztuki

„Krakowskie Spotkania Artystyczne 2019 – DIALOGI. Malarstwo Rzeźba Rysunek” to druga odsłona ogólnokrakowskiego festiwalu sztuki organizowanego przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego.

Projekt ma na celu pokazanie, w niespotykanym do tej pory wymiarze, potencjał środowiska artystycznego Krakowa poprzez zakrojoną na bardzo szeroką skalę prezentację wielopokoleniowego, współczesnego dorobku profesjonalnych artystów sztuk pięknych. Artyści zaprezentują swą twórczość w najważniejszych instytucjach kultury, muzeach, prywatnych galeriach sztuki i przestrzeni miejskiej. Projekt obejmować będzie działania i koncepcje artystyczne typowe dla szeroko pojętej sztuki współczesnej o charakterze klasycznym, interdyscyplinarnym i multimedialnym.

ZPAP Okręg Krakowski organizuje 10 wystaw głównych, które będą trwać od 28 czerwca do 31 lipca 2019 roku.

Jedna z wystaw głównych organizowanych przez ZPAP  w górnej części GSW Bunkra Sztuki w Krakowie przy Placu Szczepańskmi 3 jest wystawa „ZPAP_ASP”.  Ekspozycja posiada aspekt historyczny i przypomina sylwetki artystów związanych zawodowo z Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie lub będących jej absolwentami, którzy swą postawą społeczną, zaangażowaniem i działalnością artystyczną przyczynili się do rozwoju i budowania świetności Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego. Wystawa ma związek z ponad stuletnią działalnością ZPAP Okręgu Krakowskiego i obchodzonym w 2018 roku jubileuszem 200-lecia ASP w Krakowie. Jest formą dialogu pomiędzy dwoma instytucjami kultury, z

których jedna kształci artystów, a druga dzięki tym artystom istnieje.

 28.06 – 28.07.2019
wernisaż: 28.06.2019, godz. 17.00

Kuratorzy: Joanna Warchoł (malarstwo), Maria Moroz (rzeźba)

https://www.facebook.com/watch/?v=419773242207959

http://www.zpapkrakow.pl/wydarzenie/108