Międzynarodowy plener Głębokie 2020

Międzynarodowy plener Głębokie 2020

Międzynarodowy Plener Plastycznego – Głębokie 2020 jest spotkaniem polskich i niemieckich artystów. Głównym celem pleneru jest integracja środowiskowa i służy wymianie doświadczeń i osiągnięć twórczych jego uczestników i edukacja.  Każdy z artystów realizuje własny program twórczy inspirowany miejscem pobytu i okolicą. Uczestnicy pleneru będą tworzyć dzieła malarskie w wybranych przez siebie technikach. Wszystkie prace wykonane na Międzynarodowym Plenerze Plastycznym – Głębokie 2020 zostaną wyeksponowane na jego zakończenie w dniu 10.10.2020 podczas uroczystego wernisażu. Podczas wernisażu przewidziany jest także występ grupy muzycznej EX Nonet. Dokumentacja fotograficzna powstałych prac wraz z sylwetkami artystów, zostanie zamieszczona w dwujęzycznym katalogu. W programie pleneru przewidziana jest także jednodniowa wycieczka szlakiem międzyrzeckich zabytków oraz ognisko integracyjne.

Efekty artystycznych zmagań będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę, podczas wernisażu.

Organizatorzy pleneru zapraszają na wernisaż, który odbędzie się dziesiątego października o godzinie siedemnastej w Pensjonacie pod Strzechą. Podczas wernisażu będziemy mieli okazję podziwiać prace plastyczne artystów .
W trakcie wernisażu można będzie wylicytować jedyna w swoim rodzaju pamiątkę – ręcznie malowana koszulkę plenerową, sygnowaną przez artystów. Przychód z licytacji zostanie przekazany na rzecz pomocy rodzinie poszkodowanej w pożarze.

https://www.facebook.com/watch/?v=624196144866193