Krakowskie Spotkania Artystyczne 2022 Struktury Powiązań NCK w Krakowie

KSA projekt o charakterze festiwalu sztuki , Joanna Banekk

Krakowskie Spotkania Artystyczne 2022 Struktury Powiązań NCK w Krakowie

KSA JOANNA BANEK- Struktury powiązań
KSA JOANNA BANEK- Struktury powiaząń

Wernisaż wystaw odbył się 27.05.2022 r.

III Krakowskie Spotkania Artystyczne 2022 – Terytoria to projekt o charakterze festiwalu sztuki prezentujący twórczość krakowskich artystów w wymiarze interdyscyplinarnym i multimedialnym, sztukę książki, sztukę papieru, fotografię, rysunek, rzeźbę i grafikę.

Festiwal składa się z 9-ciu wystaw głównych przygotowanych przez ZPAP OK i 37 wystaw towarzyszących, zorganizowanych przez krakowskie instytucje kultury i prywatne galerie sztuki współczesnej. Hasło festiwalu – Terytoria, odnosi się do szeroko rozumianych obszarów ludzkiego funkcjonowania w zakresie miejsca życia i pracy oraz prywatnej przestrzeni ograniczonej zewnętrznymi lub wewnętrznymi normami, uwarunkowaniami lub okolicznościami.

Punktem wyjścia jest trwająca od jesieni 2019 roku ogólnoświatowa pandemia koronawirusa Covid-19 oraz tocząca się od lutego br. wojna na Ukrainie.

Na przykładzie własnych doświadczeń, obserwacji i przeżyć artyści przedstawiają prace odwołujące się do szeroko rozumianego miejsca człowieka w zagrożonym niebezpieczeństwem dla jego życia i aktywności świecie, wykażą istniejące obszary wolności i niezależności, strefy bezpieczeństwa jednostki i społeczeństwa, ograniczenia, obostrzenia i zakazy, wpływające w sposób bezpośredni na psychikę i funkcjonowanie człowieka, stabilność natury i praw rządzących współczesnym światem.

W Nowohuckim Centrum Kultury prezentowane będą trzy wystawy:

Struktury Powiązań (Biała Galeria CENTRUM),

Terytoria fotografii (Czarna, Szara i Złota Galeria Centrum)

oraz

Przestrzeń otwarta_zbliżenia (przed budynkiem NCK).

KSA JOANNA BANEK- Struktury powiaząń

Organizator: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Krakowski

Współorganizator: Nowohuckie Centrum Kultury

Kurator generalny: Joanna Warchoł

Koordynator: Joanna Gościej-Lewińska

Więcej:https://nck.krakow.pl/3-krakowskie-spotkania-artystyczne…/Fot. A.G./NCK