Wystawa na Węgrzech w Izbie Handlowo – Przemysłowej GYMSM w Győr

Wystawa na Węgrzech w Izbie Handlowo – Przemysłowej GYMSM w Győr

WERNISAŻ 07. 03. 2014 o godz. 17.00

Zsendülés

AZ ART WORLD HUNGARY EGYESÜLET TAVASZI TÁRLATA

2024.03.07. 17 óra

A tárlatot Dr. Pápai Emese művészettörténész nyitja meg 2024. március 7-én, csütörtökön 17 órakor a GYMSM Kereskedelmi és Iparkarama kiállítótermében. Köszöntőt mond a GyMSM Kereskedelmi és Iparkarama képviselője.

KIÁLLÍTÓ MŰVÉSZEK:
BORBÉLY KÁROLY
JOANNA BANEK (PL)
KUSTÁN MELINDA
MUZSAI VIKTÓRIA
BORBÉLY MÁTÉ
CSIZMADIA ISTVÁN HORVÁTH ÁKOS
KOVÁCS-GOMBOS GÁBOR KURCSIS LÁSZLÓ
MALASITS ZSOLT
MILU MILANOVICH ILDIKÓ MÓZES LÁSZLÓ
PÁL VIKTÓRIA
SZABÓ BÉLA
VARGA GYÖRGY

Támogatóink
GYMSM Kereskedelmi és Iparkamara
GIM GIMEX HIDRAULIKA
3Palatia

Galeria: MekliZ Photo
Galeria: MekliZ Photo
Galeria: MekliZ Photo
Galeria: MekliZ Photo
Galeria: MekliZ Photo
Galeria: MekliZ Photo

Gabriella Feldvari Zdjęcie: MekliZ Photo 2024.03.07. 21:03

Stowarzyszenie Art World Hungary zaprasza wiosnę 2024 roku z nową wystawą w Izbie Handlu i Przemysłu Hrabstwa Gyer-Moson-Sopron. Wystawa pt. Gentling została otwarta przez dr. Historyk sztuki Emese Pepai.

Stowarzyszenie artystyczne, które powstało 12 lat temu, które dwa lata temu zdobyło nagrodę artystyczną, prezentuje swoje najnowsze prace w odnowionej siedzibie izby. Wystawcy zostali powitani przez nowo mianowanego sekretarza instytucji goszczącej, Krisztiin Tompa, który ufa sobie nawzajem, że znajdzie się dla artystów i przedsiębiorców.

Materiał wystawy został pochwalony przez historyka sztuki Emese Papai indywidualnie.

O dwóch obrazach Szanownego Członka Towarzystwa, nauczyciela Uniwersytetu Krakowskiego, dowiedzieliśmy się, że wywodzą się z cyklu Etniki i przywołuję Gustave’a Klimta, ale także współczesnych parafrazów formy sztuki ludowej.

Ildikó Milu Milanovich przyniósł cztery fragmenty serii inkluzjów Elijah.

Projektantka tekstyliów Melinda Kusten prezentuje kawałek serii Mask, który charakteryzuje się tradycyjnym i nowoczesnym wykorzystaniem materiałów i technologii.

Tym razem malarz Istven Csizmadia pokazuje kolejną twórczą stronę. W swojej pracy grającej światło ziemia dominuje w kolorach, warstwach, harmonijnej pracy wykonanej razem jak kolaż.

Szklany artysta Męt Borbly prezentuje dwie rzeźby, z których jedna to kompozycja zatytułowana „Ganding”, w której nieregularne drewno jest oprawione w zwykły szklany kształt, a w swojej pracy zatytułowanej Zielona tektoniczna kolor jasny zielony zamknięty w pionowych i poziomych pudełkach nadaje dramat.

Zsolt Malasits jest obecny ze swoim zdjęciem Par. „W charakterystycznym artystycznym zestawie narzędzi, który jest zróżnicowany z nierozerwalną fantazją, tym razem był to surrealistyczny i metafizyczny ładunek konstruktywnej przestrzeni przedstawianej Rene Magritte i Chirico” – podkreśliła Emese Papai.

Fotograf Bela Szabó powiesił swój obraz Tul, który ma atmosferę zimanową, oprócz kwiatów przypominanych jednocześnie sztuki wiosennej i klasycznej, co jest szczególnym poczuciem humoru.

Z zdjęć Gyergi Vargi przedstawia się obraz lirycznego wodospadu i skał o eterycznej atmosferze.

Oba prezentowane zdjęcia Viktória Muzsai zostały zrobione w J-sd, jedno ze specjalną stodołami i polami Jasd na drugim.

Nowo powstały dipczyzon Akosa Horvetha oznacza powrót do dawnej graficznie z Fauny i Nimfy, po pudełkach z poprzednich wystaw. Zarówno klasyczny wybór tematu, jak i podstawowa ilustratorka stosowanej unikalnej techniki rysunkowej.

Nowy młody członek stowarzyszenia, Viktória Pil po raz pierwszy zadebiutuje w Gyer. Dzięki swojemu obrazowi Hope szuka własnej odpowiedzi na współczesne pytanie o sztukę współczesną. Stara się łączyć abstrakcyjną i figuratywną wizję.

W jednym z pastelowych obrazów grafika L.sló Mózes widzimy zamaskowanego rabusia, a tytuł drugiego eksponowanego dzieła jest rokiem Nadziei.

Tym razem malarz K?roly Borbaly wystawił dużą grafikę. Jego unikalny nadruk, zbudowany z drobnych tonów, to oryginalna, organiczna drukarnia i szczęśliwe wyrównanie interwencji artystycznej.

Tytuł pracy malarza Gębor Kovss-Gombos „Ciepło słońca nie pali się” przypomina linie 120. psalmu, którego zawartość może być wyczarowana w lirycznym unoszącym się akwarelowanych, pomarańczowych kształtach.

Grafik artysty Leszló Kurcsis to granice zatytułowana Cień Ciszy ciszy. “Pilnice bided mają potężny efekt przestrzenny, podczas gdy reprezentują więcej estetyki mniej, pod względem technologii i koloru”, podsumował dr. Emese Papai.

Wystawę można zwiedzać przez miesiąc w godzinach otwarcia sali.