Projekt kuratorski Eko Art, sztuka z recyklingu, porusza tematykę ekologii i wykorzystania surowców wtórnych, odpadów, makulatury, szkła, plastiku itp. w sztuce.
Pokazanie w galerii dzieł sztuki prac stworzonych z surowców wtórnych, często biodegradowalnych, czy też surowców naturalnych takich jak kamień, ma na celu uświadomienie odbiorcom sztuki, ale i artystom, problemu zanieczyszczenia środowiska z którym zmaga się współczesny świat. Prace z zamierzenia będą skłaniać do refleksji nad zagadnieniem i inspirować do zwiększania świadomości ekologicznej jednostki.
Planuje się by na ekspozycji pojawiły się różne media, spojrzenia na problem Eko Artu, oraz różne formy prac jak np.: obiekty, obrazy, rysunki, tkaniny, papiery, collage etc. By osiągnąć taką różnorodność przedstawień, do projektu zaproszono kilkanaście osób. W zgromadzonych dziełach sztuki, zaproszeni twórcy, poruszą problem ekologii i wykonają prace pro-ekologiczne o dużej sile oddziaływania i przekazu idei. Do współpracy zaproszono uznane autorytety ze świata sztuki z miasta Krakowa, z terenu Śląska oraz artystów z Węgier i USA.
Działania każdego z zaproszonych artystów, wpisują się w projekt, również poprzez materiały wykorzystywane do twórczości. Będą to osoby których postawa twórcza pozostaje w ścisłym związku z tematem wystawy: Tomasz Awdziejczyk, Małgorzata Buczek-Śledzińska, Kathryn Hart, Barbara Kasperczyk, Iwa Kruczkowska-Król, Melinda Kustán, Jolanta Kuśmierska, Krystyna Malinowska, Maria Niewiadomska oraz Ewa Rosiek Buszko i Joanna Warchoł.
Pokazanie możliwości jakie niesie ze sobą recykling, wykorzystanie materiałów naturalnych
i odpadów w sztuce, będzie zauważalną nowością na terenie Krakowa – wystawa wpisze się w modne, ekologiczne tendencje w sztuce. Prezentacja da nowe pomysły, inspirując do podobnych przedsięwzięć. Proponowana wystawa i dzieła sztuki powstałe na potrzeby projektu, pomogą w uświadamianiu potrzeby utrzymywania środowiska w stanie przyjaznym dla człowieka, nastawionym na ekologię i ochronę dziedzictwa naturalnego Ziemi.